Relacja z zajęć

opublikowano, 22 października 2019

Podstawy obsługi komputera

Data i miejsce

24 WRZEŚNIA 2019

  MIEJSCE: ŁÓDŹ

Latarnik
BEATA BARTOSZEK

W Bibliotece Czterech Kultur w Łodzi na ul. Brzeźnej 10 ruszyła, narazie niewielka, ale bardzo prężna grupa latarnicza. Na wtorkowe zajęcia zgłosiło się małżeństwo z własnym laptopem, które chce się nauczyć jego obsługi od podstaw. Dowiedziałam się od uczestników, że to ich pierwszy kontakt ze światem cyfrowym, dlatego mają bardzo dużo obaw, ale też bardzo dużo chęci. Po zapoznaniu z ideą projektu Latarnicy2020.pl, wypełnieniu dokumentów zgłoszeniowych oraz wypełnieniu pre-testów zajęliśmy się zapoznaniem ze sprzętem. Pokazałam jak uruchamiać laptopa, w jaki sposób posługiwać się klawiaturą oraz myszką, do czego służą poszczególne programy. Uczestnicy wielokrotnie ćwiczyli pokazywane czynności, żeby się wprawić. Spotkanie przebiegło w komfortowej atmosferze. 

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności