Relacja z zajęć

opublikowano, 22 grudnia 2020

Lepsze wykorzystanie narzędzi cyfrowych w zdalnym nauczaniu

Data i miejsce

11 GRUDNIA 2020

  MIEJSCE: GROMADZICE

Latarnik
SZYMON SZCZEPOCKI

W dniu 11.12.2020 odbyło się szkolenie z "Lepszego wykorzystania technik cyfrowych w zdalnym nauczaniu" dla czterech nauczycieli, trzech pań i jednego pana powyżej 44 roku życia ze Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Gromadzicach . Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12.30. Na początku  uczestnikom zostały przedstawione założenia projektu Latarnicy 2020 oraz jego poprzednich edycji, wytłumaczone zostało także  do jakich odbiorców i dlaczego jest on skierowany. Następnie wszyscy zapoznali się  z korzyściami jakie płyną z Internetu oraz wykorzystania jego np. do zdalnych lekcji. Po wstępnym zapoznaniu, zostało przeprowadzone mapowanie ich potrzeb. Te potrzeby   odnosiły się głównie do lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych w zdalnym nauczaniu. Gdy potrzeby nauczycieli zostały już poznane, nadszedł czas na test początkowy. Po jego zakończeniu uczestnicy dowiedzieli się z pierwszego modułu szkoleniowego jak skutecznie wykorzystywać w swojej pracy przeglądarki internetowe w celu odnajdywania ciekawych informacji wykorzystywanych następnie na lekcjach online. Przedstawione zostało  także co można uzyskać dzięki funkcji E-obywatel, oraz jak ona jest pomocna w życiu codziennym. Nastepnie uczestnicy nauczycli się praktycznego wykorzystania w swoich zajęciach programu QUIZZY, oraz tworzenia własnych quizów. Po zapoznaniu się z programem wszyscy dowiedzieli się jak skutecznie bronić swój komputer przed atakami hakerów. Czego lepiej nie robić i no co uważać w przypadku mailów i innych aplikacji. Po trzech godzinach zegarowych wszystkie elementy z pierwszego modułu szkoleniowego zostały przez uczestników w stu procentach opanowane. Dlatego w dalszej części szkolenia przeszliśmy do tematyki z drugiego modułu szkolenia. W tej części warsztatu uczestnicy dowiedzieli się co to jest E-recepta oraz jak z niej skorzystać. Przedstawione zostało także praktyczne zastosowanie komunikatorów internetowych w zdalnym nauczaniu. Przećwiczone zostało  korzystanie z programu Jitis Meet, gdzie uczestnicy wcielali się w uczniów i prowadzących spotkanie na tej platformie. Następnie  zostały przedstawione zasady korzystania z bankowości internetowej, czyli jak bezpiecznie robić przelewy poprzez Internet. Po za poznaniu  z bankowością internetową, przyszedł czas na przedstawienie  zasad korzystania z mediów społecznościowych. W tej części warsztatu zostało przedstawione jak dbać o swój wizerunek w tych mediach, jakie są niebezpieczeństwa i korzyści z publikacji np. zdjęć własnych i swoich bliskich na tego typu portalach. Pod koniec warsztatu został przeprowadzony test końcowy, który wskazał na rozwój wiedzy wśród uczestników z tematyki związanej ze szkoleniem. Cały warsztat zakończył się o godzinie 18.30

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności