Relacja z zajęć

opublikowano, 22 grudnia 2020

Lepsze wykorzystanie narzędzi cyfrowych w życiu codziennym

Data i miejsce

06 GRUDNIA 2020

  MIEJSCE: ŁÓDŹ

Latarnik
SZYMON SZCZEPOCKI

W dniu 06.12.2020 odbyło się szkolenie z "Lepszego wykorzystania technik cyfrowych w życiu codziennym" dla dwóch Pań powyżej 44 roku życia. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00. Na początku  Paniom zostały przedstawione założenia projektu Latarnicy 2020 oraz jego poprzednich edycji, wytłumaczone zostało także  do jakich odbiorców i dlaczego jest on skierowany. Następnie uczestniczki zapoznały się  z korzyściami jakie płyną z Internetu oraz wykorzystania jego np. w życiu codziennym. Po wstępnym zapoznaniu zostało przeprowadzone mapowanie ich potrzeb. Te potrzeby   odnosiły się głównie do lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych w codziennych obowiązkach i przyjemnościach związanych z relaksem. Gdy potrzeby uczestniczek zostały już poznane, nadszedł czas na test początkowy. Po jego zakończeniu Panie dowiedziały się z pierwszego modułu szkoleniowego jak skutecznie korzystać z  przeglądarek internetowych w celu odnajdywania ciekawych informacji wykorzystywanych następnie w życiu codziennym. Poznały także co można uzyskać dzięki funkcji E-obywatel, oraz jak ona jest pomocna przy załatwianiu wielu spraw urzędowych. Po zapoznaniu się z programem Panie  w praktyce wykorzystały  funkcje wyżej wspomnianej aplikacji. W kolejnej części uczestniczki dowiedziały się jak skutecznie bronić swój komputer przed atakami hakerów. Czego lepiej nie robić i no co uważać w przypadku mailów i innych aplikacji. Po trzech godzinach zegarowych wszystkie elementy z pierwszego modułu szkoleniowego zostały przez Panie w stu procentach opanowane. Dlatego w dalszej części szkolenia przeszliśmy do tematyki z drugiego modułu szkolenia. W tej części warsztatu Panie dowiedziały się co to jest E-recepta oraz jak z niej skorzystać. Poznały także praktyczne zastosowanie komunikatorów internetowych w łączeniu się z bliskimi. Przećwiczyły korzystanie z programu Jitis Meet, gdzie same wcielały się w role słuchaczy i prowadzących spotkanie na tej platformie. Następnie Paniom zostały przedstawione zasady korzystania z bankowości internetowej, czyli jak bezpiecznie robić przelewy poprzez Internet. Po za poznaniu ich z bankowością internetową, przyszedł czas na przedstawienie  zasad korzystania z mediów społecznościowych. W tej części warsztatu Panie poznały jak dbać o swój wizerunek w tych mediach, jakie są niebezpieczeństwa i korzyści z publikacji np. zdjęć własnych i swoich bliskich na tego typu portalach. Pod koniec warsztatu został przeprowadzony test końcowy, który wskazał na rozwój wiedzy wśród uczestniczek z tematyki związanej ze szkoleniem. Cały warsztat zakończył się o godzinie 17.00

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności